Кафедра комп'ютерних інформаційних технологій

Новини

Card image cap
ЗАХИСТ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ РОБІТ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ ПЕРШОГО (БАКАЛАВРСЬКОГО) РІВНЯ

З 09 червня по 20 червня 2025 року на кафедрі комп’ютерних інформаційних технологій, відбувся захист кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня за спеціальністю 122 «Комп'ютерні науки», освітньо-професійної програми «Інформаційні управляючі системи та технології».

Головою державної екзаменаційної комісії було запрошено директора Національного бюро розслідувань на транспорті Мішаріна Ігоря Валентиновича. Також, у роботі комісії взяли участь досвідчені фахівці з розслідування авіаційних пригод, які поділилися своїми знаннями та запропонували перспективи працевлаштування випускникам. Комісія відзначила високу актуальність обраних тем та професійний рівень представлених робіт.

Вітаємо наших бакалаврів із успішним захистом та бажаємо подальших професійних досягнень!

Детальніше
Card image cap
ГРАФІК ЛІКВІДАЦІЇ АКАДЕМЗАБОРГОВАНОСТЕЙ

Шановні студенти!
Ліквідація академзаборгованостей з однієї-двох навчальних дисциплін за парний семестр 2024-2025 н.р. відбудеться з 23.06.2025 по 30.06.2025. З графіком можна ознайомитись за посиланням .

Детальніше
Card image cap
УЧАСТЬ КАФЕДРИ У ФЕСТИВАЛІ КАР’ЄРИ ТА АВІАЦІЇ!

Кафедра комп’ютерних інформаційних технологій долучилась до масштабного Фестивалю кар’єри та авіації, що проходив за ініціативи Київського авіаційного інституту на території ВДНГ із 22 по 25 травня 2025 року. Захід зібрав на одній локації провідних експертів бізнесу, освіти та авіаційної галузі, що поділились цінними знаннями та баченням перспектив у підготовці професіоналів майбутнього.

Учасники мали змогу побачити унікальний літак Ту-134А-3 «Україна» , на борту якого раніше літали президенти держави, а також взяти участь у низці інтерактивних заходів, таких як VR-симуляції складської логістики, симулятори польотів, 3D-друк, демонстрації робототехніки та хімічні експерименти. Особливу увагу привернули професійні дискусії за участі топових фахівців з компаній VD MAIS, Airlogix, Lab418, Академії ДТЕК та ін., які поділилися інсайтами щодо очікувань бізнесу від сучасних випускників та інвестицій компаній у підготовку спеціалістів.

Представники кафедри КІТ активно спілкувались з відвідувачами щодо особливостей освітніх програм та можливостей майбутнього працевлаштування. Студенти та викладачі кафедри відзначили високу організацію заходу та інтерес гостей до сучасних інформаційних технологій в авіації.

Щиро дякуємо всім учасникам і організаторам за незабутні враження та корисний досвід!

Детальніше
Card image cap
Студенти кафедри відвідали лекцію від стейкхолдерів – агрохолдингу МХП

01 травня 2025 року студенти старших курсів кафедри комп’ютерних інформаційних технологій взяли участь у відкритій лекції, організованій представниками одного з провідних агропромислових холдингів України – Миронівський хлібопродукт (МХП).

Під час зустрічі представники МХП презентували сучасні ІТ-напрямки, які активно розвиваються в компанії: аналітика даних, автоматизація бізнес-процесів, DevOps та розробка корпоративного програмного забезпечення. Представлено інформацію щодо можливостей стажування, працевлаштування та подальшого професійного розвитку для молодих фахівців у МХП.

Студенти мали змогу поставити запитання, дізнатись про реальні кейси з практики та ознайомитись з корпоративною культурою МХП.

Кафедра комп’ютерних інформаційних технологій дякує представникам МХП за співпрацю та зацікавленість у підготовці майбутніх кадрів!

Детальніше
Card image cap
Профорієнтаційна робота викладачів кафедри КІТ в Авіакосмічному ліцеї

25 квітня 2025 року відбулася зустріч викладачів кафедри комп’ютерних інформаційних технологій, асистентів Мельниченко Поліни Ігорівни та Кравченка Миколи Олексійовича з майбутніми абітурієнтами – учнями 11-х класів Авіакосмічного ліцею НАУ. Захід мав на меті ознайомити випускників із сучасними напрямами підготовки за спеціальністю F3 «Комп’ютерні науки» на кафедрі комп’ютерних інформаційних технологій, особливостями навчання в університеті, перспективами працевлаштування та наукової діяльності в галузі ІТ.

Асистенти кафедри провели презентацію освітніх програм першого (бакалаврського) рівня «Технології управління комп’ютерними системами» та «Цифрові технології проектування» , розповіли про навчальні дисципліни, студентські проєкти та можливості участі в хакатонах, стартапах і дослідницьких ініціативах. Зустріч пройшла в теплій атмосфері та викликала значний інтерес у ліцеїстів, багато з яких висловили зацікавленість вступати саме до КАІ.

Кафедра комп’ютерних інформаційних технологій дякує адміністрації авіакосмічного ліцею НАУ за співпрацю та зацікавлену молодь і з нетерпінням чекає майбутніх студентів!

Детальніше
Card image cap
Лекція для магістрів ОПП «Інформаційні технології проєктування»

25 квітня 2025 року на кафедрі комп’ютерних інформаційних технологій Державного університету «Київський авіаційний інститут» для магістрів освітньої програми «Інформаційні технології проєктування» спеціальності 122 «Компютерні науки» була проведена гостьова лекція від стейкхолдерів на тему «Сучасна архітектура мобільних застосунків».

Лекцію провів Олександр Кусаков – випускник кафедри комп’ютерних інформаційних технологій. На даний момент займає посаду Senior Android Engineer у компанії Squad.

Компанія займається дослідженнями та реалізацією проєктів у сфері найсучасніших систем безпеки розумного дому та Інтернету речей. Експертиза компанії охоплює такі напрямки, як комп’ютерний зір, машинне навчання, апаратне забезпечення, розробка мобільних застосунків, Back-End та Front-End розробка. Завдяки першокласному досвіду, сучасним лабораторіям та чудовим можливостям для досліджень та розробок, Squad є однією з провідних компаній України у своїй галузі.

Під час лекції студенти ознайомилися з основними перевагами архітектурних підходів та їх важливістю при розробці мобільних застосунків. Було детально розглянуто популярні шаблони проектування – MVC, MVP та MVVM, їхню еволюцію, переваги та недоліки.

Також було описано структуру мобільного застосунку та зв’язки між окремими компонентами (шарами) — UI, Data та Domain. Окрема увага приділялася ключовим архітектурним принципам та їх ролі у побудові гнучкої та надійної системи.

Лекція супроводжувалась практичними прикладами, включно з фрагментами коду, що дало змогу студентам наочно побачити застосування архітектурних підходів. Студенти змогли краще зрозуміти, як грамотно побудована архітектура полегшує розробку, тестування та масштабування мобільних застосунків, а також сприяє підвищенню їх якості та стабільності.

Детальніше