01 травня 2025 року студенти старших курсів кафедри комп’ютерних інформаційних технологій взяли участь у відкритій лекції, організованій представниками одного з провідних агропромислових холдингів України – Миронівський хлібопродукт (МХП).
Під час зустрічі представники МХП презентували сучасні ІТ-напрямки, які активно розвиваються в компанії: аналітика даних, автоматизація бізнес-процесів, DevOps та розробка корпоративного програмного забезпечення. Представлено інформацію щодо можливостей стажування, працевлаштування та подальшого професійного розвитку для молодих фахівців у МХП.
Студенти мали змогу поставити запитання, дізнатись про реальні кейси з практики та ознайомитись з корпоративною культурою МХП.
Кафедра комп’ютерних інформаційних технологій дякує представникам МХП за співпрацю та зацікавленість у підготовці майбутніх кадрів!
25 квітня 2025 року відбулася зустріч викладачів кафедри комп’ютерних інформаційних технологій, асистентів Мельниченко Поліни Ігорівни та Кравченка Миколи Олексійовича з майбутніми абітурієнтами – учнями 11-х класів Авіакосмічного ліцею НАУ. Захід мав на меті ознайомити випускників із сучасними напрямами підготовки за спеціальністю F3 «Комп’ютерні науки» на кафедрі комп’ютерних інформаційних технологій, особливостями навчання в університеті, перспективами працевлаштування та наукової діяльності в галузі ІТ.
Асистенти кафедри провели презентацію освітніх програм першого (бакалаврського) рівня «Технології управління комп’ютерними системами» та «Цифрові технології проектування» , розповіли про навчальні дисципліни, студентські проєкти та можливості участі в хакатонах, стартапах і дослідницьких ініціативах. Зустріч пройшла в теплій атмосфері та викликала значний інтерес у ліцеїстів, багато з яких висловили зацікавленість вступати саме до КАІ.
Кафедра комп’ютерних інформаційних технологій дякує адміністрації авіакосмічного ліцею НАУ за співпрацю та зацікавлену молодь і з нетерпінням чекає майбутніх студентів!
24 квітня 2025 року на кафедрі компʼютерних інформаційних технологій Державного університету «Київський авіаційний інститут» відбулась онлайн робота секції «Компʼютерні науки в проектуванні та управлінні» XVII Міжнародної науково-технічної конференції «АВІА-2025».
Серед інших, свої доповіді представили: Чижов А., Литвиненко Р. В., Кусаков О. С., Дроздюк О. О. - здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти, а також молоді вчені. Розглянуто проблеми, присвячені актуальній тематиці в області хмарних технологій, багатокритеріальної оптимізації, реконфігурації розподілених інформаційних систем, використання моделі LLM для створення програмних продуктів, автономної навігації FPV-квадрокоптера з мінімальним набором сенсорів на основі аналізу оптичного потоку, забезпечення стійкості критичних інформаційних систем.
24 квітня 2025 року на кафедрі комп’ютерних інформаційних технологій Державного університету «Київський авіаційний інститут» для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня спеціальності F3 Комп’ютерні науки освітньо-професійної програми «Інформаційні технології проектування» була проведена гостьова лекція на тему «Model Context Protocol (MCP): Стандартизація контексту для покращення LLM».
Запрошений лектор – Олександр Дроздюк, технічний директор компанії Simbioz Holding, яка спеціалізується на проєктуванні програмного забезпечення, ознайомив здобувачів з особливостями застосування великих мовних моделей (LLM) та викликами їх інтеграції в реальні проєкти.
Тематика лекції охоплювала принципи побудови архітектури MCP, її властивості, основні компоненти та особливості використання у розробці програмного забезпечення.
Отримані теоретичні знання здобувачі можуть ефективно застосовувати в межах навчальних дисциплін «Теорія та технології проєктування», «Проєктування систем і комплексів інформаційних технологій проєктування», а також при виконанні практичних і дослідницьких завдань у цій сфері.
Студент 4 курсу кафедри комп’ютерних інформаційних технологій ФКНТ КАРИЙ Ігор разом 20 студентами інших факультетів КАІ пройшов стажування протягом трьох місяців в Туреччині на BAYKAR - одному з провідних авіаційних підприємств світу.
Студенти були залучені до практики в шести ключових департаментах BAYKAR, серед яких - виготовлення та тестування систем. Під час стажування вони отримали:
Вітаємо нашого студента Ігоря КАРОГО та бажаємо нових професійних здобутків!! Дякуємо партнерам BAYKAR та AVIA VENTURES за підтримку!
03.04.2025 на кафедрі комп‘ютерних інформаційних технологій Державного університету «Київський авіаційний інститут» відбулась онлайн робота секції «Інформаційні управляючі системи та технології проектування» ХХV Міжнародної науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених «Політ. Сучасні проблеми науки».
Серед інших, свої доповіді представили: Будков Є.П., Дядюк Ю.С., Кузьмич О.А, Мельник В.В., Міщинська Н.Р., Рибак Д.А., Цегер К.В., Шлома К.Ю. (науковий керівник Холявкіна Т.В.), Жолобецький А.О., Степанюк Р. (науковий керівник Охремчук О.С.), Кобільник Б.Ю. (науковий керівник В. Сидоренко), Пшеничко О.П., Сандул Я.О., Рудь Є.О. (науковий керівник В. Сураєв) - здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти, а також молоді вчені. Розглянуто проблеми, присвячені актуальній тематиці в області хмарних технологій, Інтернету речей, а також сучасним технологіям розробки мобільних застосунків.